Zaznacz stronę

Wycieczka życia –  Wschód Turcji

Program

WYCIECZKA ŻYCIA – MEZOPOTAMIA

WSCHÓD TURCJI:

ISTANBUL, GAZIANTEP, SANLIURFA, MARDIN, DIYARBAKIR, ADIYAMAN

10 DNI, 9 NOCY

Dzień 1: – transfer z lotniska do hotelu w STAMBUŁ, spacer po starówce, kolacja, zakupy, zwiedzanie Hagia Sophia wieczorem, kiedy nie ma tam ludzi, powrót do hotelu.

Dzień 2: – po śniadaniu spacer po starym mieście, po Placu Sultanahmed, po Hipodromie. Zwiedzanie Błękitnego Meczetu dla tych, którzy chcą odwiedzić Mauzoleum Sułtana Ahmeta i sułtana Kosema oraz ich dzieci. Zwiedzanie meczetu Hagia Sophia, pałacu Topkapi, obiadokolacja

Dzień 3: Przelot ze Stambułu do GAZİANTEP, transfer z lotniska do hotelu, odpoczynek i spacer po mieście w stolicy południowo-wschodniej Turcji. Skosztuj Baklavy w İmam Çağdaş, jest to miejsce, w którym produkuje się słodycze dla kobiet, i zjedz kolację w dobrej kuchni natürel…

Zaczniemy od zwiedzania Gaziantep, zobaczymy Hamam, Zamek z boku, muzeum kuchni, muzeum Coopera, Han w jaskini, bazar Cooper, Şira Han, skosztujemy kawy menengiç, zjemy luch i czas wolny w hotelu

Dzień 4: Śniadanie w hotelu i przejazd do ŞANLIURFA, przejazd do centrum miasta, aby zobaczyć jaskinię Abrahama, jezioro rybne, Wielki Bazar i hotel, po odpoczynku udamy się do Sıra Gecesi.

Dzień 5: Śniadanie i kierunek do Harranu, zobaczymy stare miasto Harran, tradycyjne domy z lejkami, pierwszy islamski Uniwersytet Świata, wielki meczet, odpoczniemy przy kawie i pojedziemy do Göbekli tepe.

Dzień 6: Po śniadaniu w hotelu, przejedziemy do ADIYAMAN, po drodze odwiedzimy 6. największy na świecie, 3. największy w Europie i największy w Turcji Atatürk DAM, zrobimy zdjęcia i wypijemy kawę. W Adıyaman przejedziemy do Kara Kuş, Cendere Brige i Clime oraz na górę Nemrut, aby zobaczyć zachód słońca, powrót do hotelu.

Dzień 7: Po śniadaniu w hotelu pojedziemy do MARDİN, przejedziemy przez most Missipe, który jest wzniesiony na zaporze Atatürk, który ma cudowne widoki, pojedziemy do Diyarbakır, zwiedzimy miasto. Podróż do Mardin, odpoczynek w naszym hotelu, po odpoczynku pójdziemy na spacer po starym mieście.

Dzień 8: Po śniadaniu w hotelu, podróż do Midyat, to miasto języków, religii i kultur, będziemy mieli tradycyjny obiad w Cihan Resturant, odwiedzimy sklepy ze srebrem, House of Sıla Serial i powrót do hotelu.

Dzień 9: Śniadanie w hotelu, przejazd do DİYARBAKIR. Zameldujemy się w hotelu, po odpoczynku wyjdziemy na zwiedzanie centrum miasta. Stare miasto otaczają zachowane w całości bizantyjskie mury obronne z czarnego bazaltu, zbudowane w większości w 349 za cesarza Konstancjusza II, odremontowane w XI wieku. Mury mają 6 km długości, cztery główne bramy i kilkanaście mniejszych, 72 wieże obronne. Do zabytków należy również Wielki Meczet (Ulu Camii) z 1179 (dawny kościół świętego Tomasza) oraz inne meczety z czasów osmańskich. Na wzgórzu nad Tygrysem stoi cytadela pochodząca jeszcze z czasów huryckich. Niedaleko Amidy stoi na Tygrysie most Malabadi – starożytny (możliwe, że z V wieku), łamany most łukowy. Zjemy perde ciğeri lub śniadanie z Diyarbakır, które ma 36 rodzajów tradycyjnego smaku natürel. Wracamy do hotelu, wieczorem uroczysta kolacja.

Dzień 10: Po śniadaniu wyjazd na lotnisko i przelot do İstanbul i do Polski.

Informacje dodatkowe:

Oprowadzał nas będzie licencjonowany przewodnik.
Wszystkie koszty uwzględnione: hotel ze śniadaniem, obiadokolacje, bilety przejazdów łącznie z biletami lotniczymi, wejście do pałacu Topkapi a także pełne ubezpieczenie turystyczne.

Żadnych dodatkowych kosztów oprócz ewentualnych zakupów.
Proszę zabrać ze sobą wygodne obuwie, kobiety chustę, ponieważ we wszystkich meczetach kobiety noszą chusty. Wszyscy zdejmujemy obuwie przed wejściem do meczetu.

 TERMINY:

1) 15-24.09.2021 r.

KOSZT WYCIECZKI 5 200 zł (1160 Euro)

Wschód Turcji
Wschód Turcji
Wschód Turcji

© Monis Travel, Realizacja: artimo.net.pl